भक्तपुरका चार नगरमध्य तीनमा गणना सुरु चाँगुनारायणमा अझै अन्योल

763

भक्तपुर – भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाको मतगणना अनिश्चित देखिएको छ।
जिल्लाका बाँकी तीन वटै नगरपालिकाहरूमा मतगणना सुरु भए पनि चाँगुनारायण नगरपालिकाको मतगणना अनिश्चित बनेको हो ।
चाँगुनारायण नगरपालिकाको नगरकोटमा नेपाल मजदुर किसान पार्टीको चुनाव चिन्ह मादल नभएको मतपत्र खसेको बारेमा विवाद भएपछि मतगणना सुरु हुन नसकेको हो । विहानैदेखि बसेको सर्वदलीय बैठक अहिलेसम्म पनि जारी छ । बैठकमा के भइरहेको छ, त्यसबारे जानकारी दिइएको छैन ।
चाँगुनारायण नगरपालिकाका निर्वाचन अधिकृत रिन्जु डंगोलले मादल चिन्ह नभएको मतपत्र खसेकोबारे राजनीतिक दलहरूबीच विवाद हुँदा मतगणना सुरु नभएको बताइन् । राजनीतिक पार्टीहरुबीच सहमति भएपछि मतगणना सुरु हुन्छ, उनले नागरिकसँंग भनिन्, तर कहिले कतिखेर सहमति हुन्छ, त्यो भने अनिश्चित छ ।
चाँगुनारायण नगरपालिकाको नगरकोटमा आइतबार नेमकिपाको चुनाव चिन्ह नभएको मतपत्र खसेको थियो । २२ वटा मत खसेपछि मात्रै मादल चिन्ह नभएको मतपत्र आएको थाहा भएको पश्चात् अर्को नयाँ मतपत्र प्रयोग गरी मतदान सुचारु गरिएको थियो । मतपत्रमा मादल चिन्ह् नभएकाले मादल चिन्हमा मतदान गर्न चाहने मतदाताहरु वञ्चित भएको भन्दै पार्टी केन्द्रिय समितिले दोषीमाथि कार्वाही गर्न सरकार र निर्वाचन आयोगसमक्ष माग राख्दै आएको छ ।
सोमबार बिहान ९ बजेदेखि मतगणना सुरु गरिएकोमा भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिकाको मतगणना पहिले सुरु गरिएको थियो । भक्तपुर र मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा पनि मतगणना सुरु भइसकेको छ ।