जेट एयरवेजका पाइलटको हड्ताल गर्ने चेतावनी

0
497
जेट एयरवेजका पाइलटको हड्ताल गर्ने चेतावनी

भारतको निजी एयरलाइन्स जेट एयरवेजका विमान चालकहरुले आगामी अप्रिल १ तारिखबाट हड्तालमा जाने चेतावनी दिएका छन्। विमान चालकहरुले एयरलाइन्सको सुधारका बारेमा विस्तृत मार्गचित्र उपलब्ध नगराएको आरोप लगाएका छन्।

यस निजी एयरलाइन्सलाई एक अर्बभन्दा बढी अमेरिकी डलर ऋणको बोझ छ। कैयौं महिनादेखि सो ऋण तिर्नका लागि एयरलाइन्स संघर्षरत छ।

यस असहज परिस्थितिका कारण अरू एयरलाइन्ससँग प्रतिस्पर्धा गर्न नसक्दा सयौँ उडान रद्द हुने गरेको बताइन्छ। भारुको अवमूल्यन भइरहेको यस अवस्थामा तेलको मूल्य भने बृद्धि हुनाले एयरलाइन्सलाई थप भार परेको छ। यसअघि नै जेट एयरलाइन्सका ४० भन्दा बढी विमान थन्किएका छन्।

आगामी मार्च ३१ सम्म एयरलाइन्स व्यवस्थापनले कम्पनीको प्रगति, भविष्य, समाधानको विषयमा जानकारी गराएको खण्डमा मात्र आआफ्नो कार्य सुचारु गर्ने ‘नेसनल एभीएटर गिल्ड’का उपाध्यक्ष क्याप्टेन असिम भलिआनीलाई उद्धृत गर्दै समाचारदाताहरूले बताएका छन् ।

भारत सरकारले गत मंगलबार जेट एयरवेज व्यवस्थापनलाई थन्किएका विमानहरूको भविष्यको विषयमा आकस्मिक छलफलको लागि आह्वान गरेपछि परिस्थितिको यस प्रकार परिवर्तन आएको छ। भारतीय यस विमान कम्पनीका पाइलट एवं अरू कर्मचारीले केही महिनादेखि तलबसमेत पाएका छैनन्।

Source link

Loading...
SHARE
Previous articleजनकपुर उपमहानगरका मेयर साह ‘महामूर्ख’
Next articleमार्दी ट्रेकमा गएका जापानी पर्यटकको मृत्यु